Povodom Nacrta zakona o štrajku i poslodavci imaju svoje primedbe, a u pismu koje je Unija poslodavaca uputila Ministarstvu za rad, oni traže da se i njima prizna pravo na štrajk, odnosno "pravo poslodavaca na odbrambeni lokaut".
U tom sluÄaju, svi ugovori bi prestali da važe dok se dve strane ne dogovore.
To znaÄi da poslodavci zahtevaju da im se omogući da ne plate zaposlene koji ne Å¡trajkuju zato Å¡to ne mogu da im obezbede normalan rad. Tako se, kako kažu, istovremeno izbegava da poslodavac doÄ‘e u situaciju da pokrene steÄajni postupak, prenose "Novosti".
List piÅ¡e da je javna rasprava o Nacrtu zakona o Å¡trajku zavrÅ¡ena, a narednih desetak dana su otvoreni za elektronske zahteve o izmenama odreÄ‘enih Älanova i da bi taj propis na jesen mogao da se naÄ‘e pred republiÄkim poslanicima.
Napredak je, po miÅ¡ljenju sindikata, postignut u pogledu organizacije i samog naÄina voÄ‘enja Å¡trajka, ali smatraju da je ostalo i dosta nedoumica, poput toga da minimum procesa rada nije jasno definisan.
Zoran Mihajlović, Älan Radne grupe iz Saveza samostalnih sindikata kaže za "Novosti" da će minimun procesa rada regulisati kolektivni ugovor, a ako ga nema, arbitražno veće.
On smatra da je nepravedan predlog da se vreme provedeno u štrajku ne plaća, jer upravo se većina u Srbiji organizuje zbog neisplaćenih zarada.
Preuzeto sa blic.rs
Država će u narednom periodu krenuti u borbu protiv isplate dela zarade u gotovini na ruke, tzv.… Dalje...
Zrenjaninski privrednici muku muÄe da zadrže svoje zaposlene. Žale se da bukvalno preko noći ostaju… Dalje...
Ukoliko želite da nas kontaktirate:
office@ogledalofirme.com
Pravila Korišćenja i Slično
Ukoliko imate bilo koji predlog, primedbu i slično bilo na informacije koje vidite, ili na način na koji naš servis radi želeli bismo da nam to kažete što pre.
Pogledajte spisak svih kompanija koje trenutno ažuriramo ili preporučite novu.